DOLAR 33,0230 0.65%
EURO 35,9360 0.91%
ALTIN 2.500,58-1,12
BITCOIN 2129015-1,32%
İstanbul
26°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • SERVİS 3
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
KOSGEB danışmanlık firmaları ücretleri ne kadar?

KOSGEB danışmanlık firmaları ücretleri ne kadar?

ABONE OL
28 Haziran 2020 17:48
KOSGEB danışmanlık firmaları ücretleri ne kadar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KOSGEB danışmanlık firmaları ücretleri ne kadar

İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir veya Bursa gibi büyük iller de ve diğer orta büyüklükteki illerimizde bulabileceğiniz KOSGEB danışmanlık firmaları ücretleri ne kadar ve bu firmalar tüm projelerden ne kadar ücret alır? Yalnızca girişimcilere değil ajanslar için de hizmet sürdüren danışmanlık hizmetleri genel olarak OSB (Organize Sanayi Bölgesi) olan birçok yerlerde yoğun olarak hizmet vermektedir. Danışmanlık firmaları birçok proje üzerinde faal göstermekte ve hazırladıkları projeleri de belli bir ücret karşılığında vermektedir. Proje ücretleri genel olarak değişmektedir. Büyük illerde veya daha yoğun talebin olduğu illerde farklı iken diğer iller ve bölgelerde daha farklı ücretler kesilmektedir. Bu genelde proje büyüklüğüne de değişebilir. Danışmanlık firmaları farklı birçok projeyi belli ücretler karşılığında garantili onay alma koşuluyla da yapmaktadırlar. KOBİ ve yeni bir işyeri açmak istiyorum diyen girişimcilere belirli ücret karşılığında proje hazırlamakta ve hazırlayacağımız proje ile KOSGEB desteklerini anında alabilirsiniz diyebilmekteler. Zira kendi dallarında uzman bu kişi/ler tarafından hazırlanan projeler KOSGEB kurullarınca kabul edilebilmektedir çünkü profesyonel bir şekilde hazırlamaya özen gösterirler.

Danışmanlık firmaları ücretleri

Belli bir ücret karşılığı hizmetini belirli alanlara veren bu firmalara, KOSGEB danışmanlık firmaları, KOSGEB danışmanlık ajansları birçok proje hazırlamaktadır. İster danışmanlık firmaları diyelim ister ajans diyelim yine aynı kapıya çıkabiliriz. Danışmanlık firmaları KOSGEB veya diğer devlet desteklerinden yararlanmak isteyen girişimcilere hizmet vermeyi sürdürmektedir. Tabi verilen bu hizmetler bedava verilmemekte ancak çok da yüksek fiyatlarla karşılaşamayız. Normal değer biçmektedirler ve anında kredi onayı koşuluyla da hizmet yapabilmekteler. Danışmanlık firmaları ücretleri ve tarifeleri girişimcilere ve kobi iş yeri sahiplerine göre farklı fiyatlandırmalardan geçmektedir. İlk olarak dilerseniz girişimciler için danışmanlık firmaları ücretleri ne kadardır? Diyelim.

Girişimcilik destek proje fiyatlandırması (girişimci danışmanlık firma ücretleri)

KOSGEB kurslarını başarı ile bitirmiş olan girişimciler işletme kurma ve devletten, Yeni girişimci destek programından yararlanabilmeleri için önlerinde herhangi bir engel kalmamış olacaktır. Bundan sonra yapılacak olan işlemlerde iş yeri kurulmasına gidilir ve bu iş yeri için gerekli giderler faturalandırılır. Sonrasında ise veri tabanı kayıt evrakları da çıkartılarak proje hazırlanır. Bu proje onaylatılıp yapılan giderler geri alınır. Süreç tam da bu şekilde işler. Bu süreçte evrakların çıkarılması ve veri tabanına kaydın yapılması en önemlileridir. Sonrasındaki önemli olan diğer büyük durum ise KOSGEB iş planı projesi hazırlama işlemidir. Bu durum oldukça önemlidir. Çünkü düzgün bir şekilde hazırlanmayan projelere onay verilmediği için girişimciler destek imkânlarından yararlanamaz. Bu yüzden iş planı projesi hazırlanırken tüm kurallara uygun ve düzgün bir şekilde hazırlanmalıdır ki girişimciler desteklerden yararlanabilsin. Bu işleri yapmak aslında tecrübe ister. Eğer sizler de iş planı projesi hazırlamasını bilmiyor ve bu durumu riske atmak istemiyorsanız size en yakın KOSGEB danışmanlık firmaları ile görüşüp kendilerine ücret karşılığında projenizi hazırlatabilir ve bu sayede kredi onayı aldırabilirsiniz. Girişimciler için danışmanlık hizmetlerince çıkarılan taban fiyat 1000 TL olarak başlayabilmektedir. Kimi yerlerde daha az bir fiyat sunulabilirken kimi yerlerde ise daha yüksek tutarlar ile karşılaşmanız mümkün. Bu ücret karşılığında KOSGEB danışmanlık firmaları 50 Bin TL Hibe kredi, 70 Bin TL hibe kredi onayı, 100 Bin TL hibe kredi onayı alabilmektedir. KOSGEB danışmanlık firmaları ücretleri ne kadar demiştik ve girişimciler için kosgeb danışmanlık firmaları ücretleri ne kadar olduğunu da belirttik. Şimdi ise KOBİ olanlar için danışmanlık hizmeti veren firmaların fiyat ücretlendirmelerine de göz gezdirelim.

KOBİ danışmanlık hizmeti veren firmaların fiyat ücretlendirmesi

Devletten destek alıp yeni bir iş yeri kurmak isteyenler tek hibe yahut faizsiz kredi almaz. İşletme sahibi esnaf ve kobi’ler de çeşitli KOSGEB destekleri ilanlarına başvurarak bu hizmetlerden yararlanabilir. Tabi bu tür desteklerden yararlanılabilmesi için devletin herhangi bir kurumunda bir borç bulunmaması ve bağlı olunan meslek odalarına kayıtlı olunması şart koşulmuştur. Danışmanlık firmaları yine girişimciler için hizmet verebildiği gibi bu türden büyük ve orta ölçekli firmalar için yine hizmet vermekte ve destek programlarına uygun işlemler yapmaktadır. Aslında burada ilginç bir duruma şahit olabiliyoruz. Danışmanlık firmaları girişimciler için tolerans tanırken kobiler için oldukça insafsız davranabilmekte. Kimi yerlerde proje hizmeti için 5.000 TL ücret aldıkları da duyulmaktadır. Hazırlanan bu projeler ile devletten 250 Bin TL alındığını göz önünde bulundurduğumuzda kulağa büyük bir tutar olarak gelmeyebilir. Yani projenin büyüklüğüne ve işin yoğunluğuna göre bir fiyatlandırma yapılır.

Danışmanlık firmalarının dikkatine!

Değerli danışmanlık firma yetkilileri, kobi ve girişimciler için hazırlamakta olduğunuz güncel fiyat listesini aşağıdaki yorum alanında ücretsiz ve bedelsiz bir şekilde paylaşımda bulunabilirsiniz. Firma internet adresi link olarak yazılmadığı sürece diğer bilgiler (firma adı, adresi) yorumlara yazılabilir. Görevli editörlerin incelenmesi halinde onaylanacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.